Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yolları

Günümüzde hemen hemen her insan dişlerinin sağlıklı ve beyaz olmasını ister. Çünkü dişler insanoğlunun en önemli organlarından bir tanesidir. Hatta sağlıklı ve inci gibi parlayan dişler kişiye özgüven sağlayarak gülmeyi kolaylaştırıp mutluluk vermektedir. O peki, dişler doğal yollarla nasıl beyazlatılır? İsterseniz gelin birlikte göz atalım.

Gliserin

Evde Doğal Diş Beyazlatma
Evde Doğal Diş Beyazlatma

Gliserin dişleri beyazlatan güçlü bir sıvıdır. Su ile birlikte karıştırılarak kullanılır. Normal yollarla dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçasının üzerine üç damla kadar gliserin damlatın ve tekrar dişlerinize üzerine fırçalama yapınız. Aynı zamanda gliserin diş çürüklerinin önlemede ve ağızdaki oluşan bakterileri yok etmede kullanılan güçlü bir sıvı olduğunu da belirtmek isteriz.

Karbonat ile Diş Beyazlatma

Hemen herkesin bildiği karbonat geçmişten günümüze doğru kullanılan en çok doğal diş beyazlatma tekniklerinden bir tanesidir. Aynı zamanda karbonat diş taşları temizler ve ağız içinde oluşan bakterileri yok eder. Dolayısıyla çoğu zaman dişleri beyazlatma konusunda etkili bir yöntemdir. Karbonatı tek başına dişlerinize sürmenizde yeterli olmaktadır. Diğer yandan karbonatı ayrı ayrı olarak zeytinyağı, tarçın, adaçayı, çilek, tuz ve sirke ile birlikte kullanabilirsiniz.

Çilek

Çileyi karbonat ile birlikte kullanıldığı gibi tek başına da diş beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Bunun için çilekleri püre haline getirip dişlerinizi tatbik ediniz.

Muz Kabuğu

Muz kabuklarını ezdikten sonra püre haline getirin ve dişlerinize diş fırçası yardımıyla fırçalama yapınız. Daha sonra normal diş fırçalama yöntemi ile dişiniz tekrar fırçalayınız. Bu yöntemi haftada üç kere yapmanız yeterli olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı Diş Beyazlatma Yöntemi

Dişler Nasıl Beyazlatılır?
Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Toplamda 20 dakika süren bu uygulama Hindistan’dan tüm dünyaya yayılmış bir diş beyazlatma tekniği. Bunun için bir çorba kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını ağzınızın içinde gezdirin ve boğazınıza temas etmemesine dikkat gösteriniz. Yaklaşık 20 dakika boyunca bu işlemi yapmaya devam ediniz. İşlem bittikten sonra ağzınızda biriken yağı lavabo yerine çöpe ya da klozete tükürün. Böylece ağzınızda biriken bakterilerin de sağa sola dağılmasını önlemiş olursunuz. Ağzınızı iyice birkaç defa çalkaladıktan sonra diş macunu ile temizleyin. Bu yöntemi birkaç hafta boyunca denedikten sonra bembeyaz dişlere sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Havuç Macunu

Havucu iyice rendeledikten sonra macun kıvamına getirene kadar karıştırma işlemine devam edin. Macun kıvamına gelmiş havucu dişlerinizi diş fırçası yardımıyla sürün. Yatmadan önce her gece bu işlemi yapınız. Kısa bir süre sonra dişlerini beyazladığını göreceksiniz.

Tuzlu Zeytinli Su ile Doğal Diş Beyazlatma

Bir bardak içine üç adet zeytin atınız ve 1 saat boyunca beklemeye almış. Daha sonra bu karışımı dişlerinizin üzerine gelecek şekilde iyice çalkalayınız. Bu işlemden sonra tekrar normal çeşme suyu ile ağzınızı temizleyiniz.

Diş Sağlığınızı Koruyunuz

Diş sağlığı için dişlerinizi fırçalarken dişlerinize uygun fırça ile fırçalamayı unutmayınız. Aynı zamanda günde en az iki defa dişlerinizi fırçalayınız. Diş ipi kullanmayı da doktorunuzdan öğrenerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Çünkü diş ipi, dişler arasında kalan yemek artıklarını temizleyen en iyi yardımcı aparattır. Hem sağlıklı dişlere hem de bembeyaz dişlere sahip olabileceksiniz.

Site haritası yolu gösterir.
Doktorya's Hortclux