Diş Laminesi Nedir? Kimler Yaptırabilir?

Dişlerde var olan yapısal bozuklukların önüne geçilebilmesi adına lamine diş yapılmaktadır. Dişlerin ön yüzeyine takılan ince porselen tabaka diş bozukluklarının düzeltilmesine en iyi şekilde yardımcı olur.

Çoğu kişi ön dişlerde ki yapısal bozukluklardan son derece rahatsızlık duyarken istediği gibi gülemez ve kendisini mutsuz eder. Fakat ön dişlerde ki yapısal bozuklukların bile artık kolay yoldan giderilmesi mümkün hale dönüşmeye başlamaktadır.

Uygulanacak olan bu yöntemler sayesinde ise dişlerde görmek istediğiniz estetik ve doğal bir güzellik yeniden ortaya en güzel şekilde çıkarılmış olacaktır. Tamamen porselen tabakalardan hazırlanan Diş lamineleri Işık geçirgenliğine sahip olmasının yanı sıra oldukça da uyumludur.

Diş Laminesi Ne Zaman Uygulanıyor?

Diş Laminesi
Diş Laminesi

Hangi durumlarda diş lamine uygulandığını merak edenlerimiz için açıklama yapabiliriz. Ön dişlerde olan yapısal bozukluk, ön dişlerde ki renk bozuklukları ya da diş beyazlatma durumlarında yeteri kadar sonuç alınamadığı durumlarda artık bu tedavi yoluna başvurulmaktadır. Kimi zaman ön dişler birbirinden ayrık şeklinde olabiliyor.

Görüntüyü doğrudan olumsuz şekilde ortaya çıkartan bu durumun giderilmesi ve ayrık olan dişlerin birleştirilmesi konusunda da lamine tedavi yoluna başvurulmaktadır. Diş çarpıklıklarınız var ve sizlerde bu durumdan rahatsız oluyorsanız o halde çok kolay bir şekilde diş lamine işlemlerinden sorunsuz şekilde yararlanabilirsiniz.

Diş laminelerini yapmanız imkân yaratacak diş hekim malzemeleri tarafınıza sunulmaktadır. Bu malzemelere başvurarak tedavi işlemlerinizi sorunsuz şekilde yürütebilmeniz mümkündür. Son dönemde çoğu kişi artık bu tür uygulamaya başvururken son derece olumlu sonuçlar alma başarısına sahip olmuştur.

 

Diş Lamineleri Kimlere Uygulanabiliyor?

Lamine Diş Kaplama
Lamine Diş Kaplama

Diş yapısında sorunları bulunan hemen herkese artık diş lamine uygulaması yapılabilmektedir. Lamine tedavisinin yapılması adına ilk öncellikle dişiniz hazırlık aşamasına alınacaktır. Diş üzerinde yapının bozulmasına neden olan artıkların en hızlı şekilde temizlenme sürecine de başvurulacaktır.

Ayrıca gerçek yapılacak olan bu diş sizin normalde kullandığınız dişle aynı özellik ve yapıda olduğundun dolayı hiçbir olumsuz bir durum teşkil etmeyecektir. Kolay şekilde çarpık ay da ayrık dişlere lamine uygulama işlemi hızlı ve sorunsuz olarak gerekli tüm ekipmanlarla gerçekleşmektedir.

 

Site haritası yolu gösterir.
Doktorya's Hortclux