Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf diş teli, diş dizilimindeki çapraşıkları ve yamuklukları tedavi edebilmek için kullanılan ortodonti tedavilerinden bir tanesidir. Günümüzde ortodonti tedavileri arasında en çok başvurulan yöntemdir. Bunun en önemli sebebi ise diğer insanlar tarafından kolaylıkla fark edilememesidir. Metal ve görünmez diş tellerinde kullanılan metal braketler ve diş teli yerine şeffaf braket ve tel kullanılması dışarıdan bakıldığında fark edilmemesine yardımcı olmaktadır.

Şeffaf diş teli tedavisinde diğer ortodonti tedavilerinde olduğu gibi dişlerinizdeki çapraşıkları ve yamuklukları tedavi ettirebilirsiniz. Estetik bir gülüş tasarımına sahip olabilirsiniz. Metal diş teli tedavisinde ortaya çıkan estetik sorununu şeffaf diş teli ortadan kaldırdığı için günümüzde insanlar tarafından en çok tercih edilmesine yol açmıştır.

Şeffaf Diş Teli Nasıl Takılır?

şeffaf diş telleriŞeffaf diş teli takımı, metal diş teli ile aynı aşamalardan geçmektedir. Şeffaf diş teli takım aşamaları;

 • İlk olarak diş teli tedavisi alacak olan hasta, kapsamlı şekilde muayene edilerek ağız ve dişlerdeki tüm problemler belirlenir. Daha sonra rahatsızlıklar varsa bu rahatsızlıkların tedavisi gerçekleştirilir.
 • Muayene ve tedavi işlemleri sonuçlandıktan sonra diş teli takılmadan önce dişlerde ve diş etlerinde meydana gelen plaklar ve diş taşlarının temizliği gerçekleştirilir.
 • Braketlerin diş yüzeyine yapıştırılabilmesi için diş yüzeyi yapıştırıcılar sürülür. Braketler yapıştırıldıktan sonra diş teli braketler arasından geçirilerek sabitlenmesi sağlanır. Bu şekilde şeffaf diş teli takımı gerçekleştirilmiş olur.

Şeffaf Diş Teli Kimlere Uygulanır?

Şeffaf diş teli tedavisinden dişlerinde ortodonti problemleri olan her yaştan insan yararlanabilir. Buna ek olarak aşağıda yer alan sorunlar sizlerde de mevcutsa şeffaf diş teli tedavisi için uzman diş hekimlerine başvurabilirsiniz.

 • Dişlerinizin diziliminde çapraşıklık ve yamukluklar mevcutsa
 • Alt ya da üst çenenin biraz ileri de veya geri olması durumunda
 • Alt ve üst dişlerin tamamen kapanmaması durumlarında
 • Dişlerin konuşma, ısırma, çiğneme ya da ağız hareketlerini kısıtlaması gibi bir durum söz konusuysa
 • Gülümsemenizde bozukluklar varsa
 • Ortodonti tedavi alacaksanız fakat estetik kaygısı duyuyorsanız

Şeffaf Diş Teli Avantajları Nelerdir?

şeffaf diş teli fiyatıŞeffaf diş teli de diğer ortodonti tedavilerinde olduğu gibi dişlerinizdeki dizilim sorunlarını düzelmeye yardımcı olur. Ancak diğer ortodonti tedavilerine göre bazı avantajları vardır. Şeffaf Diş teli avantajları şunlardır.

 • Şeffaf diş teli tedavisi süreci, metal diş teli tedavisiyle aynı süreçlerle gerçekleşmektedir. Görünmez diş teli ve şeffaf plaklar tedavisinde süreç uzamaktadır. Ancak şeffaf diş teli, metal diş teli ile aynı olduğu için süreç uzamaz.
 • Diğer ortodonti tedavilerinde ortaya çıkan estetik problemler şeffaf diş teli tedavisinde ortadan kalkar.
 • Şeffaf diş telleri sanıldığının aksine oldukça sağlamdır ve darbelere karşı dayanıklıdır.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf diş teli fiyatları 2021 yılında tek çene için 4.500 – 7.000 ₺ arasında değişiklik gösterirken, her iki çene için 7.000 – 12.500 ₺ olarak açıklanmıştır. Bu fiyatlar ortalama olarak verildiğini unutmayınız. Çünkü fiyatlar belirlenirken birden fazla etken konuya dahil olmaktadır.

Site haritası yolu gösterir.
Doktorya's Hortclux