İmplant Fiyatları

İmplant, çene kemiği yapısına yerleştirilen ve protez dişlerin takılmasına yardımcı olan yapay diş kökleridir. İmplant tedavisinde, herhangi bir nedenden dolayı kaybettiğiniz dişlerinizin oluşturduğu boşlukların doldurulması sağlanır.

Bu boşlukların olduğu bölgedeki çene kemiği yapısına İmplant yerleştirilir ve bu İmplantın üzerine protez dişler yerleştirerek eksik dişlerinizin yerini dolurak yeni dişlerinizi kavuşabilirsiniz. İmplantlar sağlam materyallerden üretildiği için uzun ömürlü olurlar ve iyi bir ağız ve diş bakımıyla implantların kullanım süresini daha da artırabilirsiniz.

implant tedavisiEksik dişlerinizin çene yapısında oluşturduğu boşlukları doldurabilmek için başvuracağınız yöntemlerden bir tanesi de İmplant tedavisidir. Bu tedavi sayesinde kaybetmiş olduğunuz tüm dişlerin yerini doldurabilirsiniz. Ancak implantların çene kemiğine yerleştirilebilmesi için çene kemiği yapınızın sağlam olması gerekir. İmplantlar çene kemiğine sabitlendiği için çene kemiğinin sağlam olması gerekir. Fakat çene kemiği tam anlamıyla sağlam olmayan insanlar implant tedavisinden yararlanamaz gibi bir anlam çıkarmamalısınız. Uzman diş hekimlerine başvurarak implant tedavisinden yararlanıp yararlanamayacağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi, ilk olarak implantın yerleştirileceği boşluğun ve çevresinin röntgeni çekilir. Daha sonra uzman hekim bu röntgenden elde ettiği sonuca göre tedavi sürecini planlar ve hastaya süreç hakkında bilgiler verir.

implant fiyatlarıEksik dişin yerini doldurabilmek için ölçüler alınır ve ona ölçülere göre implant hazırlanır. Hazırlanan implant çene kemiğine birkaç farklı yöntemle yerleştirilir. Bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı uzman hekimin bilgisine ve tecrübesine bağlıdır. İmplant çene kemiğine yerleştirildikten sonra, bölgenin iyileşmesi ve implantın korunması için ve diş etlerinin implantı tamamen kavraya bilmesi için geçici bir başlık takılır. Süreç tamamlandıktan sonra hazırlanan protez dişler implantın üzerine yerleştirilerek implant tedavisi tamamlanır.

İmplant Fiyatları Ne Kadar?

İmplant tedavisiyle eksik dişlerini doldurmak isteyen insanların en çok merak ettiği konu implant fiyatları ne olduğudur. İmplant fiyatları belirlenirken çok farklı etken göz önüne alınmaktadır. Bu etkenlere, hangi uzman hekime gittiğiniz, kaç diş için implant uygulanacağı, kemik greftine ihtiyaç olup olmadığı gibi faktörleri örnek olarak gösterebilir. Ancak 2021 yılı için belirlenen implant fiyatları şu şekildedir.

  • Çene kemiğine implant yerleştirme işlemi 1.500 ₺ ile başlamaktadır.
  • Çene kemiğine, kemik grefleme yapılacaksa ekstra 700 ₺
  • Bir çene için implant uygulanacaksa yaklaşık olarak 3.000 ₺
  • Önceden yerleştirilen İmplantlar geri çıkarılacaksa 750 ₺

Yukarıda bahsedilen implant ücretleri ortalama fiyatlar olduğunu unutmamalısınız. Alacağınız tedavilerde bu fiyatlar değişiklik gösterecektir. Çünkü her hastanın durumu aynı olmayacağı için farklı işlemlere ihtiyaç duyulabilir ve fiyatlar belirlenirken çok etken göz önüne alınır.

 

Site haritası yolu gösterir.
Doktorya's Hortclux