Diş Teli Ücretleri

Tedavi türlerine ve hastalardaki diş sorunlarına göre farklılık gösteren diş teli ücretleri tek çene için 2.500 ile 5.000 TL çift çene diş teli tedavilerinde ise 5.000 TL ile 15.000 TL arasında fiyatlar değişmektedir. Bu ücretleri etkileyen en büyük etken tedavi sürecinde kullanılan malzemelerin türleridir. Metal, şeffaf, görünmez ve renkli diş teli gibi bir çok sınıfı olan diş teli tedavisinde hizmet alacağınız kliniklerinde kalitesi fiyatlar için çok daha olmasını sağlıyor.

diş teli ücreti

İnsanlar dişlerindeki çapraşıkları, yamuklukları tedavi ettirebilmek için ya da estetik bir gülüş tasarımını sahip olabilmek için diş teli tedavisi için uzman diş hekimlerine başvurmaktadırlar. Ortodontistler, istediğiniz diş dizilimine ve estetik gülüş özelliğine sahip olabilmeniz için sizlere en iyi şekilde diş teli tedavisi için yardımcı olacaktır. Diş teli tedavisini her yaştaki insanlar yaptırabilir.

Çene yapısı üzerine düzensiz bir şekilde sıralanmış olan dişlerinizi ya da sonradan ortaya çıkan yamuklukları tedavi ettirebilmek için diş teli tedavisine başvurabilirsiniz. Diş teli tedavisiyle dişlerindeki problemleri tedavi ettirmek isteyen bireylerin bu tedavi hakkında en merak ettiği sorulardan bir tanesi Diş Teli Ücretleri ne kadardır? Sorusudur. Bu soruya kesin bir cevap verebilmemiz için diş teli türleri arasında hangisini seçeceğinizi bilmemiz gerekmektedir. Bu nedenle sizlere diş türlerinin fiyatları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Diş Teli Ücretleri Ne Kadar?

Diş teli tedavisinde kullanılan diş teli türü, uzman hekimlerin tecrübesi ve bilgi birikimi, özel diş polikliniğinin genel durumu, dişlerdeki bozuklukların seviyesi ve diğer diş problemlerinin olup olmadığı gibi durumlar diş teli ücretlerini etkilemektedir. Bu nedenle sizlere diş teli ücretleri hakkında ortalama fiyatlar verdiğimizi unutmayınız.

Metal Diş Teli Ücretleri

diş teli ücretiMetal diş teli, ortodonti tedavileri arasında en çok başvurulan ve en sağlam olan tedavi yöntemidir. Diğer ortodonti tedavilerine göre daha hızlı sonuçlar vermektedir. Ancak metal diş teli estetik kaygısı olanlar için oldukça sıkıntılı bir tedavi yöntemi olabilir. Çünkü dışarıdan bakıldığında kolaylıkla fark edilmektedir. Ancak estetik açıdan kaygı duymayan ve dişlerini en hızlı şekilde istedikleri dizilime kavuşturmak isteyen insanlar metal diş teli tedavisi için uzman diş hekimlerine başvurabilirler. Metal diş teli ücretleri 2021 yılında ortalama olarak 4.500 – 9.000 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Seçimlerinize özel olarak hazırlanan ve tedavinizin ortalama fiyatları öğrenebileceğiniz Diş teli hesaplama tablosuna buradan ulaşabilirsiniz!.

 

Görünmez Diş Teli Ücretleri

Ortodonti tedavileri arasında Lingual Diş teli olarak adlandırılan görünmez diş teli, dişlerin iç kısımlarına yerleştirilmektedir. Metal diş teli tedavisinde ortaya çıkan estetik sıkıntıları ortadan kaldırmak için başvurabileceğiniz alternatif bir ortodonti tedavisidir. Dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde belli olmayan görünmez diş telinin tek dezavantajı, metal diş teline göre daha uzun bir süre de sonuç vermesidir. Ayrıca metal diş teli tedavisine göre biraz daha maliyetlidir. Görünmez Diş teli ücretleri 2021 yılı için 6.000 – 10.000 ₺ olarak belirlenmiştir.

Şeffaf Diş Teli Ücretleri

diş teli ücretleri 2021Metal ve görünmez diş teli tedavisinde kullanılan metal alaşımlı braketler ve diş telinin yerine şeffaf maddelerden elde edilen braketler ve diş teli kullanılmaktadır. Bu nedenle ismi şeffaf diş telidir. Şeffaf diş teli estetik açıdan çok fazla sıkıntı yaratmazlar. Çünkü dışarıdan bakıldığında belli olması oldukça zordur. Ortodonti tedavisi almak isteyen, ancak estetik kaygısı olanlar için iyi bir alternatiftir. Şeffaf diş teli ücretleri 2021 yılı için 5.000 – 10.000 ₺ olarak belirlenmiştir.

Şeffaf Plak Ücretleri

Şeffaf plaklar özel olarak laboratuar ortamında ve seri halinde üretildiği için ortodonti tedavileri asında diş teli ücreti en pahallı olan tedavidir. Şeffaf plak ücretleri 2021 yılı için 10.000 – 12.500 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Site haritası yolu gösterir.
Doktorya's Hortclux